[Інструкції][Підручник] Що таке Лог-файл?

1704

0

2018-08-14 04:43

Show all posts
Edited by TimaHabibov at 2018-08-14 01:24

1200x628.png

Користувачів може дивувати загадкове слово "лог". Однак, це слово дуже розповсюджене серед розробників. Так давайте все ж таки розберемось, що таке лог.

Сьогодні я розповім вам те, що потрібно знати про лог-файли звичайному користувачеві. Тож наступного разу, якщо у вас виникне проблема, або з'явиться пропозиція щодо покращення Flyme, ви вже будете знати, як надати необхідні файли максимально ефективно та правильно.

"Лог? Що це?"
"Лог" – своєрідний журнал, у який ваш смартфон, час від часу, "записує" дані про те, що відбувається у системі.

"Як лог впливає на роботу системи?"
Лог-файл записується під час користування смартфоном. Іншими словами, у тільки-но придбаному смартфоні логів немає. Лог-файл ніяк не впливає на роботу системи.

"Тоді навіщо записувати лог-файли?"
Незважаючи на те, що лог не впливає на роботу системи, у ньому записані усі дані про роботу ОС. Тому, якщо система працює некоректно, розробники завжди переглядають лог-файли, щоб зрозуміти, у чому справа.

"Чому мене завжди просять надати лог-файли?"
Як уже було сказано раніше, лог-файл – своєрідна "медична картка" смартфону. Надаючи розробникам ці файли, ви допомагаєте їм знайти проблему швидше. Адже для вирішення будь-якої проблеми треба насамперед зрозуміти, що саме стає її причиною.

"Іноді моїх логів недостатньо, вони "неправильні", або "неповні". Чому?"
Сам по собі лог-файл не може бути "правильним", або "неправильним". Коли ми кажемо, шо лог "неправильний" чи "неповний" – мається на увазі, що цей файл не має даних про проблему. У такому разі користувачеві треба буде надати більш детальний лог-файл.

Тепер ви знаєте, що таке лог-файл, тож давайте повернемось до головного питання:
Як записати лог?

Для цього ми будемо аикористовувати додаток під назвою Log Report, який можна завантажити з App Store (Hot Apps у Flyme 5), або за посиланням у кінці цього посту.
S70420-174824.jpg

Перш ніж відкрити встановлений додаток, нам треба увімкнути функцію запису логів у налаштуваннях (Налаштування-Спеціальні можливості-Параметри розробника-Оптимізація продуктивності-Журналювання з додатковими параметрами-Дозволити усі. На деяких моделях ця функція знаходиться тут: Налаштування-Спеціальні можливості-Параметри розробника-Журналювання з додатковими параметрами-Дозволити усі).
Settings.png
(якщо у вас немає пункту "Параметри розробника" – його треба активувати. Для цього вам треба відкрити пункт "Про телефон" та декілька разів натиснути на пункт "Номер збірки").

Після цього відкрийте завантажений додаток та натисніть кнопку "Record Logs". Далі ви побачите декілька опцій, з яких можна вибрати ті, що потрібні для певного лог-файлу. Узагалі, повний файл повинен мати інформацію про всі аспекти роботи системи, тому треба відмітити кожен пункт та натиснути Start Recording. Як тільки запис розпочато, поверніться на головний екран та постарайтеся відтворити проблему, інформацію про яку ви надаєте розробникам. Під час відтворення усі дані будуть записані у лог-файл.

Після повного відтворення проблеми поверніться у додаток та натисніть клавішу End Recording. За декілька секунд вам будуть доступні дві опції: Share Logs (Поділитися файлом) та Open Folder (Відкрити папку). Ви можете поділитися файлом через будь-який додаток, або просто відкрити папку, де знаходиться лог-файл:
Log Report.png

Тепер ви маєте лог-файл, який допоможе розробникам вирішити вашу проблему набагато швидше. Усе просто, чи не так? Наступного разу, якщо зіткнетеся з проблемою, – не панікуйте. Просто запишіть лог-файл та надайте його розробникам через розділ Bugs на форумі!
LogReport.apk.zip (2.21 MB, Downloads: 51)