Meizu E2 Tanıtım

1329

6

2017-05-03 20:04

Herkese Merhabalar, Nisan ayında Meizu yeni cihazı olan E2`yi tanıttı..  Gelin Yeni Cihaza Birlikte Bakalım..  

Görseller

İtiraf Etmeliyim ki arka tasarımın değişip Ledin yerleşimi ve görünüşü beni cezp etti ama gelin görün ki ön panelin aynı tas aynı hamam olması bana bir hoop! dedirtdi.

Özelikler

İşlemci : Mediatek MT6757 Helio P20 Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.6 GHz Cortex-A53)

Ekran kartı: Mali-T880MP2 ( OpenGL ES 3.1, OpenCL 1.2 and DirectX 11.2 (FL 11_2) )
Dahili Hafıza ve Ram : 16 GB, 2 GB RAM or 32 GB, 3 GB RAM or 64 GB, 4 GB RAM

Kamera : Arka 13 mpx - Ön 8 mpx

Pil : 3400 mAh

Ekran : Çözünürlük:  1080x1920 piksel - 5.5 İnç. PPI : 403 (IPS LCD kapasitif dokunmatik ekran, 16M renk)

Bluetooth: 4.2, A2DP, LE

/////////////////////////////////////////////

Genel olarak özellikleri bunlar olan E2 Cihazına biraz daha yakından inceleyelim.

8 çekirdek işlemciye sahip olan E2, Boş yükte 1,6 Ghz Cortex-A53 işlemcini kullanırken Ağır yükte 2.6 Ghz Cortex-A53 işlemcisini devreye sokarak ağır işlerin üstesinden geliyor. Cihazda MCharge 3.0 özelliği olduğundan dolayı hızlı şarj özelliğide mevcut, ekran kartına gelince DirectX sürümünün benim bilgisyarımdan fazla olması beni üzdü.

Dahili Hafıza kısmında yapılan 16 / 2 - 32 / 3 - 64 / 4 Olması biraz haksız gibi görünse de 16 gigabyte dahili hafızaya 2 gigabyte ram`ın yeteceğini düşünmüşler ama keşke tek tip 3 yada 4 gigabyte olsaydı iyi olurdu..

NEYSE...

İşin güzel yanlarından biriyse Dual Sim kullanma yeteneğinin olması ama buna karşın hafıza kartı kullanmak isterseniz 1+1 (Sim + Sd kart) yada hafıza kartı opsiyonundan vazgeçip dual sim kullanabilirsiniz.

Şebeke konusunda yine 800 bandı desteklemeyen E2 Ülkemizde bazı bölgelerde 4G çekmeme sorunu yaşatabilir.

Fiyatı ise direk Yuan `dan çevirince 668 Lira eden cihazın Ülkemizde ne kadar olacağı ? Merak konusu tabii yine dolaylı yollarla gelecektir..

evet Sizin yorumlarınız nelerdir sakince alalım İyi Günler Sağolun.