[Новини]Занурення В Додаток: PRO-режим Камери

768

2

2018-03-29 04:25

Show all posts
Edited by TimaHabibov at 2018-03-28 22:29

1200.jpg

Усім привіт! Сьогодні в україномовному сегменті Flyme Forum ми запускаємо нову рубрику - "Занурення В Додаток"! У рамках цієї рубрики я буду розповідати вам про фішки і приховані можливості стандартних додатків Flyme. Пропоную почати з PRO-режиму додатка Камера. Я впевнений, після прочитання цієї статті ви прокачаєте свій скілл фотографа до максимуму!

Спочатку давайте виберемо PRO-режим у додатку Камера. Після активації ми побачимо кілька опцій:

PRO Mode.png


Серед усіх параметрів нас цікавлять: Витримка, ISO, Корекція експозиції, Насиченість, Контрастність і Баланс Білого.

  • Витримка
Витримка - це інтервал між відкриттям і закриттям затвору, протягом якого сенсор захоплює усе світло і формує зображення. Витримка, як правило, залежить від освітлення навколишнього середовища та предмета.
У автоматичному режимі вона має певні обмеження, засновані на урахуванні як якості зображення, так і фактору тремтіння рук. Тому в деяких випадках користувачам може знадобитися налаштувати витримку вручну, для отримання більш якісних фотографій.
Наприклад, при зйомці дітей, домашніх тварин або інших рухомих предметів зображення може бути розмито через постійне переміщення об'єкта. Тому користувачі можуть налаштувати витримку самостійно, щоб не пропустити "той самий" момент.
Також ручне налаштування витримки може знадобитися при зйомці в умовах низької освітленості. Якщо у вас є штатив або інші інструменти для фіксації, ви можете встановити більше значення (1с~20с), щоб отримати зображення найкращої якості. Фотографія буде більш чіткою, тому що тривала витримка дозволяє сенсору вловлювати більше світла, внаслідок чого шуми на зображенні мінімальні.

  • ISO
Взагалі, ISO - це швидкість хімічної реакції плівки на світло. ISO у цифровій камері зокрема - це параметр, що регулює світлочутливість сенсора камери. Коли ISO низький - зображення має менше шумів. Також воно менш яскраве. Коли ISO вище - зображення яскравіше, але шумів на ньому більше.
Щоб забезпечити прийнятний рівень яскравості, в автоматичному режимі виставлений високий рівень ISO, щоб користувачі могли фотографувати в середовищі з недостатньою освітленістю. Якщо ви хочете отримати високоякісне зображення, ви можете використовувати штатив для фіксації телефону. Також потрібно встановити менший ISO (50 або 100) і більш тривалу витримку.

  • Корекція експозиції
Корекція експозиції - це автоматичне регулювання витримки сенсором камери, що означає, що алгоритм розрахує «відповідний» рівень витримки, зробить зображення яскравіше або темніше. Ця функція дозволяє вам налаштувати яскравість зображення, самостійно відрегулювати рівень корекції експозиції. Простіше кажучи, алгоритм автоматично вирахує оптимальне значення витримки, яскравості та ISO.
Якщо ваше фото вийшло занадто темним, ви можете збільшити експозицію (+1EV, +2EV), щоб зробити його яскравішим, і навпаки.

  • Насиченість
Насиченість - параметр, що регулює яскравість і насиченість кольорів. Чим вище значення насиченості - тим яскравіше ваша фотографія.
Sample-saturation.png

  • Контрастність
Контрастність - це параметр, що регулює контраст між темними та світлими ділянками зображення. Зазвичай, коли фотографія має високу контрастність, вона виглядає більш чіткою. Якщо зображення має низьку контрастність, помітної різниці між темними і світлими ділянками знімка ви не побачите. Фото здасться вам тьмяним, безбарвним. Однак, хоча висока контрастність і може підвищити чіткість зображення, надвисокий контраст може призвести до втрати деталей - відблисків, тіней. Тому надто старатися при використанні даного параметра не варто.
Sample - contrast.png

  • Баланс Білого
Даний параметр враховує «кольорову температуру» джерела світла. Тому, вибираючи різні сценарії, умови зйомки, ви завжди будете мати справжні, не спотворені кольори на вашому зображенні. Наприклад, коли ви перебуваєте під сонячним небом, баланс білого зробить зображення більш "теплим", щоб фотографія виглядала більш природно, і кольори не спотворювалися.

Що ж, сьогодні ми з вами дізналися дещо про основні параметри PRO-режиму камери. Сподіваюся, цей туторіал вам сподобався. Діліться вашими фото в коментарях. Ще побачимось!