Meizu 16Xs Özellikler

1228

0

2019-08-31 21:11

Edited by fatihaksoy at 2019-08-31 16:13

Meizu 16Xs Özellikler

Meizu 16xs bana göre nedir :

16xs namı diğer M926Q son dönemlerde çentikciler ve çentiksizciler diye bir ayrım yaparak akıllı telefon pazarında taraflar mevcut,

16xs çentiksiz bir ön tasarıma sahip hadi bakalım yavaştan başlıyayım…  

Ağ Teknolojileri :

2G bandları GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2  -

CDMA 800 & TD-SCDMA

3G bandları HSDPA 850 / 900 / 2100

4G bandlar LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

(gsmarena)

Bazı Kaynaklarda 4G ‘de BAND 20 var diyor.

/ FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20 Hatta Band 7 bile var...

- Boyutlar & Ekran – Tasarım

İzometrik Simetrik tasarım
Gövde : 74.4 mm • 152.0 mm • 8.3 mm
Ağırlık : 165 Gr
En – Boy oranı : 18.6:9
Ekran : 6.2 inç Amoled
Çözünürlük : 2232 x 1080 Full HD +
(Mavi ışık filtresi : Sürekli ekran kullanımının gözlere zarar verebileceği iyi bilinmektedir. Samsung’un AMOLED ekranıyla birlikte zararlı mavi ışığı ve göz yorgunluğunu% 33'e kadar azaltabilecek özel bir mavi ışık koruma özelliği Eklenmiş!)
VDE1 Mavi Işık Göz Bakımı Sertifikası : Var
Kontrast oranı: 100000: 1
PPI : 403
Parlaklık : 430 Nit
Ekran Üretim tekniği: Hücre içi tam laminasyon
2.5D kavisli cam ekran
Çerçevesiz
Çentiksiz
Always-On Display
Çizilmeye karşı dayanıklıdır
Meteryal : Metal

- Performans ve Donanım :
İşlemci :
Qualcomm® Snapdragon™ 675 mobil plartformu
Düşük güç tüketimi ile 11nm FinFet işlemi
FİNFET NEDİR : CMOS teknolojiler arasında daha hızlı anahtarlama sürelerine imkan tanıdığı için, güç seviyelerinin düşmesini sağlar ve hızlarını arttırır.
2.0GHz'e kadar ana frekans (2x Kryo 460 2.0 Ghz + 6x Kryo 460 1.7 Ghz)
64 Bit Desteği VAR
Adreno™ 612 GPU
Qualcomm® Hexagon™ 685 DSP AIE
(AIE : Yapay Zeka Motoru (AIE):
Yapay zeka (AI) Motoru, mobil platformlarda AI-etkin kullanıcı deneyimlerini hızlandırmak için çeşitli donanım ve yazılım bileşenlerinden oluşur. )
6GB LPDDR4X  RAM
Kapasite : 6GB+64GB / 6GB+128GB  Hafıza kartı YOK
Pil : 4000 mAh (Li-Ion)

- Kamera
Arka Kamera Grubu : 48 MP (Samsung S5KGM1) + 5 MP + 8 MP - ƒ/1.7 + ƒ/1.9 + ƒ/2.2 - 6 Katmanlı lens + 4 katmanlı lens + 5 katmanlı lens
(48 Mpx olanda OIS var)
118.8 ° Süper geniş açılı Lens
Süper gece çekimi
Senaryo tanıma
HDR
Çok çerçeveli gürültü azaltma
Portre Modu
Süper gece sahne lensi / 48'lik bu işi yapıyor  
Video Çekim Performansı :
4K 2160p@30fps, 1080p@30fps (gyro-EIS) Elektronik Sarsıntı önleme ile 1080P

Ön Kamera :
16 Mpx ƒ / 2.2 büyük açıklık (yani düşük ışıkta bile iyi iş çıkarır.. F2.2 olması şaşırmasın Çünkü diyaframı geniş)
5 Katmanlı lens
AI güzellik algoritması
HDR +
Yüz tanıma kilidini açma
-----------------------------
Diğer Özellikler :
Bluetooth 5.0 LeLow : Düşük enerji tüketimli (A2DP :Gelişmiş Ses Dağıtım Profili, LE Düşük Enerji)
Wifi : 802.11a / b / g / n / ac - 5 GHz / 2,4 GHz frekans destekli (Dual band , Wi-Fi Direct ,Wi-Fi Hotspot ,Wi-Fi MiMO)
GPS : A-GPS, Beidou, GLONASS, GPS
USB : Type-C
3.5 Jack : VAR
VolTE : Var
Sürüm : Android 9.0 Pie ile Flyme Flyme 7.3.1.1A (Ulaşabildiğim Sürüm Bu)
Flyme 8 Alır mı ? : ALIR
Ek Özellikler ve Sensörler : Parmak izi (ekran altında, optik), Ortam ışığı sensörü ? Kızılötesi mesafe sensörü ? jiroskop
Dokunmatik sensör ? elektronik pusula, Yerçekimi sensörü
NFC : YOK
Fm Radyo : YOK
Sıvı Soğutma : YOK
Onemind 3.0 Akıllı Düşünme Motoru İle Flyme Full Sahne Hızlandırması / Hiper Oyun : Oyun içi optimizasyon

16 Xs neden kullanılmalı ! :
Öncelikle CİHAZ bende yok internette ki kaynaklardan topladım.. 16s Pro'nun çıkmasıyla Xs gündemi unutuldu... Eylül ayı içerisinde Ülkemizde satışta olacak olan 16Xs öncelikle Triple 3'lü kamerası ile kullanıcıyı cezp ediyor..

İşlemci de AIE özelliği hem kamerada hem de One Mind'e yardımcı oluyor, yakında Flyme 8 ile AR destekli işlemlerde müthiş performans sağlayacağına inanıyorum.Tasarımsal olarak meteryalin metal olduğu söylenmiş ve 165 gram bu ek olarak zamanında paylaşmıştım terazi ile 16Xs resmi vardı çıkışına yakın, bu da izometriksimetrik tasarıma bir gönderme idi... Çentik severlerden özür dilerek,16 Xs çentiksiz yapısıyla simetrik yapının hakkını vermiş..
Samsungla özel olarak geliştirilen ekranda 'VDE1 Mavi Işık Göz Bakımı Sertifikası' bu da sektöre yeni geldi herhalde ilk kez gördüm,akabinde 48 megapiksellik Samsungana kameranın OIS desteği ile birlikte geniş açılı olması da güzel (yani birinin daha geriye git şuralarda çıksın demesine gerek kalmayacak ) Ayrıca Akıllı Sahne tanıma modu ile kusursuz resimler çekebilmek de güzel misal ; kedi ise kediye göre , bebek ise bebeğe göre.. ƒ/1.7'lik HDR destekli kamera ise ters ışıkta bile hoş resimler çekmenize olanak sağlayacak, yetmedi yeni geliştirilen Super gece modu ise gelişmiş haliyle XS'de olacak..
Özçekim kamerası ise 16 Megapiksel HDR plus özelliğine sahip ayrıca yüz okuma işlemini de harika şekilde yerine getiriyor.Zaten güzel olan ablalar için ise Akıllı güzellik moduda destekliyor..   
Performansa gelecek olursak Snapdragon 675 yonga setini kullanan bir cihaz, FinFet teknolojisi ile adeta performansın kitabını yazıyor.. 11 nanometrelik işlemcidüşük güç tüketiminin yanında DSP AIE teknolojisini de barındırıyor... octa-core yani sekiz çekirdekli bir yapıya sahip 2 çekirdek 2.0 hızında 6 çekirdek ise 1.7 hızında görev yapıyor. Onemind 3.0 ile hyper gaming özelliğini en hızlı performansta sunuyor..
Şimdi hem performanslı hem güzel kaliteli olan 16Xs Meizu kalitesiyle piyasada malum olan yazılım kötü filan yada donanım olarak harika birşey en azından özelliklerinden anladığım kadarıyla :/ Yazılım Demişken Flyme 8 Alacak iç donanım ile Flyme 8 resmen birbirini tamamlayacak.. AR özelliğini 2016'da istemiştim 2019'da geldi Zamanla bakalım neler eklenecek
Şuan Cihazın üzerine yazılımla birşeyler eklenebilir, daha güzel daha işlevsel şeyler eklenebilir konu hakkında her ay zaten gönüllü olarak Meizu mühendislerine öneri/şikayetlerinizi toplayıp yolluyorum..
Aylık Olarak : https://www.meizuturkiye.org/forums/hata-raporlari.26/ Buraya ayın konusunu açıyorum arada kontrol edin
Özelliklerde yazımda eksik birşey varsa kusura bakmayın, aşırı yorgunum hızlıca yazıp - kopyala/yapıştır ile oluşturdum..

SİZE SORUM : 16Xs ülkemizde kaçtan satışa çıkar ?